نماد اعتماد ملی

004701158
کاربران آنلاین
امروز
مجموع
این ماه
ماه گذشته
تمام روزها
962
1477
2439
21583
80995
4701158

Your IP: 44.192.70.216
Server Time: 2021-05-09 13:45:58
تبلیغ 1

 

صنعت زرندیه در یک نگاه :

 

شهرستان زرندیه در همسایگی جنوب تهران و شمالی ترین نقطه ی استان مرکزی واقع شده است و به عنوان تاجِ سرِ این استان و بازوی قدرتمند اقتصاد و صنعت کشور ، از ویژگی های خاص و منحصر به فردی برخوردار است که جایگاه راهبردی این شهرستان پراستعداد را هر روز خاص تر و در سطح ملی بی بدیل تر می سازد .

طبق تحقيقات مشاوران بین‌المللی ، زرنديه در مسير ورودي باد شهرياري تهران است و تنها نقطه‌ در اطراف پايتخت است كه هميشه از هواي پاك برخوردار خواهد بود. زرنديه پوشش طبیعت متنوعی دارد و چشم‌اندازهایی بکر و امکانات مناسب فراوانی دارد .

همچنان که گفته شد منطقه زرندیه در 35 کیلومتر جنوب غربی تهران و در مسیر شهر ساوه قرار گرفته است. این منطقه به خاطر مزایای طبیعی و موقعیت استراتژیک، از دیرباز مکانی آباد و امن به حساب می آمده و به خاطر قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم یک کاروانسرای سنگی داشته که نامش هم همین است. زرندیه در کنار رودخانه رود شور واقع‌شده و پوشش طبیعت متنوعی را در برمی‌گیرد

در عین حال بهره مندی از فرودگاه اصلی کشور راه آهن سراسری دشت های وسیع و هموار کشاورزی پر رونق - مهیا بودن تمامی زیر ساخت های توسعه ( آب ، گاز ، برق ، گمرک ، مخابرات و . . . و از همه مهمتر امنیت قابل اعتماد ) _ آزاد راه استاندارد درکنار محوری جایگزین برای ترددی مطمئن و ایمن در چهار فصل سال ( جاده قدیم ساوه / تهران ) افزایش لحظه به لحظه تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی و استقرار جمعی از مهمترین کارخانجات معتبر ، موقعیتِ بی مانندِ جغرافیایی در نقطه طلایی تلاقی مسیرهای حیاتی ترانزیت ایران ( از جنوب به شمال و از غرب به شرق نظیر کریدور استراتژیک آزادراه تهران- کربلا ) - نزدیکی به پایتخت و . . . همه و همه نشان از آینده ای بسیار روشن و سراسر پیشرفت برای این شهرستان دارد .

با همه ی این ها به جرات می توان گفت زرندیه ، اکنون تازه در ابتدای جاده ی توسعه و ترقی قرار گرفته و طی سالیان آتی یقیناً شاهد جهشی خیره کننده در تمامی عرصه های این منطقه دوست داشتنی خواهیم بود .

از همین رو است که باید به تمامی سرمایه گذاران کارآفرینان مدیران و متخصصان خوش فکر و آینده نگری که شهرستان زرندیه را برای فعالیت و تلاش برگزیده اند تبریک و شادباش گفته و آرزوی موفقیت نمود و در عین حال از تمام عزیزانی که مترصد سرمایه گذاری و احداث واحد تولیدی و کارخانه در مکانی منحصر به فرد و استثنایی هستند دعوت به عمل آوریم تا از این شهرستان پراستعداد بازدید نموده و به عنوان یک گزینه ی بی همتا ، آن را مد نظر داشته باشند .

هم اکنون تعداد واحد های تولیدی در سطح زرندیه نزدیک به پانصد است و بی شک طی چند سال آتی ، چند صد واحد دیگر به این آمار افزوده خواهد شد .شهرستان زرندیه علاوه بر آنکه دارای 3 شهرک صنعتی و 2 ناحیه صنعتی بسیار فعال می باشد در عین حال کارخانجات بسیار مهمی مانند مجتمع آلوم نور مجموعه ی کاغذ سازی پیشگامان صنعت - شهرک صنعتی تخصصی مبل و دکوراسیون ایران و . . . را نیز در خود جای داده است .

شهرک های متعدد صنعتی مستقر در این شهرستان هرکدام مزایا و موقعیت های متفاوت و خاص خود را داشته که در مجموع می توانند سلیقه ی هر سرمایه گذاری را به خود جلب کنند .

برای مثال می توان به شهرک صنعتی مامونیه اشاره کرد که یکی از مهمترین شهرک های صنعتی شهرستان زرنديه است و درفاصلة حدوداً ۵كيلومتري ازشهر مأمونيه ( مرکز شهرستان ) واقع گرديده و مساحت آن در فاز عملياتي معادل ۳۲۳هكتار و سطح كاربري اراضي صنعتي آن تقريباً ۲۱۸هكتار مي‌باشد . از جمله مزایای بزرگ اين شهرك صنعتی استقرار آن درمجاورت اتوبان تهران - ساوه و همچنين جاده اصلي بين اتوبان و شهر مأمونيه است و در ضمن فاصلة آن تا ساوه۳۰كيلومتر، شهر صنعتي كاوه ۲۰كيلومتر ، اراك ۱۹۵كيلومتر و تهران ۸۰كيلومترمي باشد .

شایان ذکر است که اين شهرك در فاصلة ۲۰كيلومتري خط راه‌آهن سراسري و ايستگاه راه‌آهن شهرصنعتي كاوه ، ۳۵كيلومتري فرودگاه بين‌المللي حضرت امام خميني (ره) و۳۰كيلومتري گمرك شهرساوه قرار گرفته است و به همین دلیل به مطلوبترین شکل ممکن از نعمت دسترسی به جاده ها و محورهای مواصلاتی متنوع و بی نظیر ( شریان های اصلی که آرزوی هر تولیدکننده ای ، استقرار در کنار آن ها می باشد ) برخوردار گشته است .

این شهرك با داشتن زيرساختها وامكانات اشاره شده موجود ، نزديك بودن به كارخانه سيمان سفيد و سيمان خاكستري زرنديه ، نزديكي به شهر مأمونيه ، مجاورت با اتوبان تهران - ساوه، سهولت و امنيت اياب و ذهاب ، فاصله بسيار كم اين شهرك با شهرصنعتي كاوه و ناحيه صنعتي پرندك ، فرهنگ غني صنعتي درمنطقه ، دسترسي به ساير راههاي ارتباطي مانند راه آهن و فرودگاه موقعيت بسيار مطلوبي رابراي سرمايه گذاري در خود را فراهم نموده و هم اکنون امکان افزایش وسعت اين شهرك تا ۱۰۰۰هكتار فراهم آمده است .

 شهرك صنعتي زاويه نیز یکی دیگر از شهرک های صنعتی بسیار فعال در شهرستان زرنديه است که در فاصلة كوتاهي از اتوبان تهران - ساوه وهمچنين در نزديكي شهر زاويه واقع گرديده است .

از مزيت هاي اين شهرك فاصله بسیار اندک ( 70 كيلومتري ) آن با پایتخت است . علاوه بر آن فاصله اين شهرك تا ايستگاه راه آهن ۷كيلومتر ، تا گمرك ساوه 40 ، فرودگاه پيام كرج ۴۵كيلومتر، فرودگاه امام ۴۰كيلومتر، شهرك صنعتي اشتهارد ۶۰كيلومتر مي باشد.

همچنين اين شهرك از شهرستان كرج۶۰كيلومتر، از شهريار ۴۵كيلومتر، رباط كريم ۴۰كيلومتر و شهر جدید پرند ۳۰كيلومتر فاصله دارد.

در شهرک صنعتی زاویه نیز مانند تمام نقاط شهرستان زرندیه ، تمام زیرساخت های لازم و امکانات مورد نیاز برای سرمایه گذاری و احداث کارخانجات تولیدی مهیا گشته و برخورداری از چنین ویژگیهای خاصی موقعیت آن را حتی در سطوح ملی ، ممتاز و برجسته ساخته است .

در پایان باید اذعان داشت قطار ایمن ، راحت و پر از امکانات توسعه زرندیه بر روی ریل های پیشرفت آماده حرکت است و به تمام سرمایه گذاران ، کارآفرینان و تولیدکنندگان عزیز دوستانه پیشنهاد می کنیم قبل از اتخاذ هر تصمصیم دیگری ، حتماً ابتدا از شهرستان بی نظیر زرندیه بازدید فرمایند .